Su Kaçağı

Su kaçağı konusunda problem yaşıyorsanız kırıp dökmeden kameralı cihazlarla ev ve iş yerine servis veren Avcılar su kaçağı tespiti firma telefon numarasını arayabilirsiniz. Avcılar semtinde oturanlara daha kolay ve hızlı hizmet vermek için şubemiz açılmıştır.

Avcılar Su Kaçağı Servisi

Dairelerde, kombide su seviyesi devamlı düşüyorsa, tavanda veya duvarlarda nem veya su damlacığı oluştuysa, dairede su kullanılmadığı halde su sayacı dönmeye devam ediyorsa, parkeler kabarıyor, yer döşemeleri nemleniyorsa, su faturası yüksek geliyorsa, alttaki komşunun tavanında nemlenme ile birlikte rutubet oluştuysa su kaçağı var demektir. Fark edilen bu durumdan sonra su kaçağının nerede olduğunu tespit etmek için profesyonel yöntemler olan akustik dinleme cihazları, termal ısıya göre çalışan kamera ve kameralı çatlak görüntüleme cihazları ve nemölçer cihazların kullanılması çok daha pratik olmaktadır. Bu ekipmanlar kırıp dökmeden su kaçağı bulma ekipmanları olup, kullanılması hem tamir için gelen ekip için kolaylık hem de ev sahibi için rahatlık olmaktadır.

Su Kaçağı Servisi

Eski tekniklerde bütün boru hattını görmek için döşemeler kırılır, ev alt üst olur, tuvalet-banyo günlerce kullanılamaz sonrasında da günlerce temizlik ve kırılan yer döşemeleri için de yüklü bir miktar ödemek gerekirdi. Profesyonel teknik ve araçlarla su kaçağının bulunması en fazla bir veya iki saat sürmekte, kullanılan teknik aletlerle daire, okul, hastane ve benzeri mekânların iç bölümünde su kaçağı olan kısmı bulmak için daireye gelen bütün borular kontrol ederek hatlardaki sızıntı, çatlak, çökme ve patlamalar olup olmadığı kontrol edilmelidir. Tespit yapıldıktan sonra döşemelerdeki küçük bir bölüm çıkarılarak, genellikle bu kısım sadece bir yer karosu kadar olmakta sonrasında tamir yapılır.

Temiz veya kir su hattında su kaçağı tespit edildikten sonra hasar gören kısım yenisiyle değiştirilir ve böylece sorun halledilir. Termal ısıya göre çalışan cihazlarla kalorifer hattındaki su kaçağı bulunur, kaçak bulunduktan sonra kombideki su kaçaklarında özel kullanılan bir madde borunun içerisine dökülür ve boruların hava kaçırdığı yerde hava ile temasa girdiğinde o kısmı kapatarak boruyu onarır. Su hatlarında sert plastikten imal edilen borular daha sıklıkla kullanılmaktadır, bu borular uzun yıllar, aşınmadan kullanılmakta, herhangi bir hasar oluştuğunda onarımı daha kolay olduğundan tercih edilmektedir. Geçmişte kullanılan demir borularda paslanma daha çok olmakta, sıkıntı olduğunda da bütün hattaki demir boruların değişmesi gerektiği için kullanımı daha azdır.

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55