su kaçağı tespiti avcılar

Su kaçağı tespiti Avcılar tesisat firmaları telefon numarası 0551 231 83 55 tir kırmadan kameralı cihazla su kaçağı olan yer tespit edilip onarımı yapılır. Su kaçağı tespiti Avcılar şubemizi arayın aynı gün içinde ev ve iş yerinize su kaçağı bulma servis hizmeti alın.

Avcılar Su Kaçağı Servisi

Su kaçağı olan yerin tespit edilmesi

Su kaçağı eski veya yeni birçok yapıda meydana gelebilmekte ve hasar ile deformasyon gibi olumsuz sonuçlar meydana gelebilmekte. Su kaçağı tespiti Avcılar yaparken birçok cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazları kullanan kişi hassas davranmalı, sabırlı olmalı ve zemin ile duvarları dinleyerek kaçağın olduğu yeri bulmalıdır. Cihazlar sayesinde akustik dinleme imkanı oluşmakta ve böylece en ufak sesi defalarca büyüterek bir kulaklık ve bunun üzerine donatılan mikrofon vasıtasıyla kullanıcı kaçağın tespiti belirlemektedir. Cihazlar arasında kalite farkı, ekipman donanımının niteliği ve hassasiyet değerlerine bağlı olarak fiyat farkları bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bir araştırma yaparak su kaçağı tespiti yapılacak sistemin niteliğine göre tercihte bulunulmalıdır. Gerektiğinde uzman firmalardan da bilgi alınabilir ve bu da doğru cihaz seçiminde yardımcı olacaktır.

Su kaçağı tespiti Avcılar mümkün olduğunca cihazın yüksek kalitede ve bu cihazı kullanacak kişinin yetkili ve deneyim sahibi kişiler olmasına dikkat edilmelidir. Yapı içerisindeki kaçakların tespitinde daha basit nitelikli cihazlar seçilebilir ancak yangın hidrantları ile derin şebeke sistemleri gibi yapı dışında yer alan sistemlerdeki su kaçağı tespitinde daha nitelikli cihaz tercih edilmelidir. Su kaçağını tespit eden cihazlar arasında Trotec LD 600, Fisher XLT 17, Rothenberger Roleak Aqua Plus gibi çeşitli markalar bulunmaktadır. Bu cihazların özelliklerine bakılacak olursa Trotec, daha kapsamlı bir yapıya sahiptir ve aynı zamanda hem elle hem de otomatik olarak frekans ayarı yapabilmek mümkündür. Su kaçağının yanında gaz kaçaklarının bulunmasında da etkili bir cihazdır. Fisher marka ise, kolay kullanımı ve sağlam yapıya sahip olması nedeniyle su kaçağı tespiti Avcılar hizmeti veren firmalar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Rothenberger cihazı ise pratik nitelikte ve kablosuz kulaklığa sahiptir. Derin, alçak ve orta olmak üzere 3 farklı sabit frekansı bulunur.

Kalorifer tesisatı ve sıcak su borularındaki kaçak tespitlerinde termal kameralar kullanılmaktadır. Termal kameralar kaçak bulunan bölgeyi kırmızı renk ile göstererek hasarın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kaçak bulunan ortamdaki nemi ölçmek için nem ölçer cihazları yardımcı ekipman olarak kullanılabilmektedir. Su kaçak tespit işlemlerinin devamında kaçak sırasında ve kaçağa müdahale edilen zaman dilimi içerisinde yapıdaki fayans drenajları ve duvar ile yüzeyde meydana gelen hasarlar titizlikle onarılmalıdır. Bu onarım işleminden önce tesisatın düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli, sızıntıya karşı test yapılmalıdır. Belirli periyodlarda tesisatın bakımının yetkili firmalar aracılığıyla yaptırılması da tesisatın verimliliği ve tasarruf açısından faydalı bir davranış olacaktır.

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55